ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11367487
*
nr 1136 7487
Spegel
1950-tal, 75x36
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2017
kl 20:16:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 20:22:47
1
100 kr
16/10 11:13:49
2
Vinnande bud
16/10 12:01:31
1
200 kr
16/10 12:01:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1136 7487
Spegel
1950-tal, 75x36
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 20:22:47 | 1 | 100 kr |
| 16/10 11:13:49 | 2 | Vinnande bud |
| 16/10 12:01:31 | 1 | 200 kr |
| 16/10 12:01:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



